Përgjaket Bujanoci: Goditet me thikë në gjoks riu M.T (30), ai tash po lufton për jetë - Bota Sot
Përgjaket Bujanoci: Goditet me thikë në gjoks riu M.T (30), ai tash po lufton për jetë

Kronikë e zezë

Përgjaket Bujanoci: Goditet me thikë në gjoks riu M.T (30), ai tash po lufton për jetë

Më: 10 shkurt 2019 Në ora: 13:02
Ilustrim

Sot në orët e hershme të mëngjesit ka ndodhur një incident serioz në një kafene në Bujanoc!. Nga goditjet e shumtra i riu M.T (39) është dërguar urgjentish në spital për operacion dhe po lufton me jetën, njofton agjencia e lajmeve “Presheva Jonë”.

Siq mesohet perleshja mes dy personave: M.T. (30) dhe N.T (1979)  para se t’i merrinin thikat janë fjlaoru një kafene të Bujnacoi Nebojša T. (40) . Sipas informacioneve të fundit, N.T ka sulmuar në gkoksa me një thikë tridhjetevjeqarion M.T duke i shkaktuar lëndime të rënda trupore.

I riu M.T (30) i ka plasur gjaku nga doditjet e shumta dhe është transportua urgjentisht në një qendër mjekësore në Vranjë dhe sipas njftoimeve nga terreni, lëndimet janë kërcënuese për jetën dhe menjëherë i nënshtrohen operacionit.

Sulmuesi  N.T (1979) ka ikur policisë. Pas pak orësh është arrestuar. Hetimi është në vazhdim.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...