Nga një muaj paraburgim për 7 persona që u kapën me rreth 210 kg drogë - Bota Sot
Nga një muaj paraburgim për 7 persona që u kapën me rreth 210 kg drogë

Kronikë e zezë

Nga një muaj paraburgim për 7 persona që u kapën me rreth 210 kg drogë

Më: 12 shkurt 2019 Në ora: 14:54
Foto ilustrim

Gjykata Themelore në Ferizaj ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Ferizajt, për caktimin e masës me nga një muaj paraburgim ndaj të pandehurve B.S., G.K., Xh.S., H.B., shtetas të Kosovës dhe J.B., F.B., F.B.1, shtetas të Maqedonisë, për shkak të dyshimit të bazuar se kanë kryer veprën penale blerja, posedimi, shpërndarja dhe shitja e paautorizuar e narkotikëve.

Të pandehurit dyshohet më 10.02.2019, në Papaz dhe Pojatë të Ferizajt, pas një bastisjeje të policisë sektori antidrogë, janë kapur me rreth 210 kilogramë marihuanë, e cila ishte destinuar për shitje dhe transportim jashtë Kosovës.

Me këtë rast sasia e drogës është konfiskuar, ndërkohë që palët njoftohen se ankesa kundër këtij aktvendimi nuk e shtyn ekzekutimin e tij.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...