Dy kamionë me mallra serbe kapen në Zubin Potok - Bota Sot
Dy kamionë me mallra serbe kapen në Zubin Potok

Kronikë e zezë

Dy kamionë me mallra serbe kapen në Zubin Potok

Më: 16 shkurt 2019 Në ora: 13:45
Foto ilustrim

Dy kamionë me mallra serbe kanë arritur që të hyjnë në Kosovë përmes rrugëve ilegale. Kamionët me targa të Serbisë, janë gjetur të parkuar në Sarpel të Zubin Potokut nga njësia policore patrulluese.

Sipas raportit të Policisë njëri prej kamionëve kishte ngarkesë të llojit të ndryshëm ushqim për kafshë, ndërsa tjetri prodhime ushqimore të produktit të qumështit (jogurt).

“Njësia policore patrulluese ka hasur në dy kamion me targa të Serbisë të parkuar në lokacion e lartcekur. Kamionët e parkuar kanë hyrë në Kosovë përmes rrugëve alternative, duke iu shmangur pikës kufitare. Njëri prej kamionëve kishte ngarkesë të llojit të ndryshëm ushqim për kafshë, ndërsa tjetri prodhime ushqimore të produktit të qumështit (jogurt)”, thuhet në raport.

Për këtë rast, është njoftuar prokurori kompetent dhe rasti është duke u hetuar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...