Nuk ndalen tragjeditë në Luginën e Preshevës. Serish vetëvrasje, në Bujanoc një vajze (24) helmohet - Bota Sot
Nuk ndalen tragjeditë në Luginën e Preshevës. Serish vetëvrasje, në Bujanoc një vajze (24) helmohet

Kronikë e zezë

Nuk ndalen tragjeditë në Luginën e Preshevës. Serish vetëvrasje, në Bujanoc një vajze (24) helmohet

Më: 16 shkurt 2019 Në ora: 15:19
Ilustrim

Një vajzë (24) e një fshati afër Bujanocit u helmua me një pluhur (detergjent) rrobash.  Përpjekjet për vetëvrasje u raportuan nga prindërit e saj ne Qendrën e Kujdesit Shëndetësor në Bujanoc

Dr. Jovana Antiq, një mjek emergjence në Qendrën Shëndetësore në Bujanoc, tha se vajza kishte konsumuar shumë ujë me pluhur (detergjent) gjë që e shtyu atë të transferohej në Qendrën Shëndetësore të Vranjës. Mësohet se ajo është jashtë rrezikut.

Policia dhe gjyqësori nuk ende nuk kane njoftuar motivin e helmimit, vetëvrasjes së kësaj vajze, “Presheva Jonë”. Hetimet vazhdojnë.

Të shtojmë se brenda dy jave në Luginën e Preshevës u shkaktuar tri tragjedi, vetëvrasje, nga te cilat u shkaktuan dy viktima.  E para ishte në Bujanco kur e reja shtiu me revole në kokë, rasti i dyte po ashtu me revole i dha fund jetës  se vete një nxënës (12) në Medvegje, pse kishte marruar nota të ulta dhe rasti i sotëm, treti me radhe,  tentim vat vrasje nga e reja (24) e Bujanocit

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...