Vidhet arka humanitare në kishën e Llapushnikut - Bota Sot
Vidhet arka humanitare në kishën e Llapushnikut

Kronikë e zezë

Vidhet arka humanitare në kishën e Llapushnikut

Më: 17 shkurt 2019 Në ora: 12:18
Ilustrim

Në kishën katolike të fshatit Llapushnik të Drenasit, një person ka raportuar se person/a të dyshuar të pa njohur, dyshohet se kanë deportuar në brendi të kishës nga ku kanë vjedhur kutinë humanitare me disa të holla dhe një pjesë/pajisje të kamerave të sigurisë.

Gjithashtu të dyshuarit kanë dëmtuar derën e hyrjes si dhe dy dritare të objektit.

Policia njofton se rasti ka ndodhur gjatë ditës së djeshme dhe  është duke u hetuar, në mënyrë intensive nga njësitet relevante policore. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...