Arrestohen dy persona të dyshuar për trafikim me njerëz - Bota Sot
Arrestohen dy persona të dyshuar për trafikim me njerëz

Kronikë e zezë

Arrestohen dy persona të dyshuar për trafikim me njerëz

Më: 18 shkurt 2019 Në ora: 14:43
Ilustrim

Policia dje rreth orës 01:30, në rajonin e Prizrenit/Dragash, ka identifikuar dhe ndaluar një veturë me targa vendore, me ç’rast pas një procesi të verifikimit dhe kontrollit në bashkëpunim me zyrtarë të drejtorisë së antitrafikimit me njerëz janë arrestuar dy (2) persona nën dyshimin për “trafikim me njerëz”, si dhe janë identifikuar tri viktima të trafikimit shqiptare nga Kosova.

Personat e dyshuar janë intervistuar dhe me vendim të prokurorit kompetent ndalohen për 48 orë

Viktimat janë derguar për egzaminim mjeksor dhe janë ndermarr veprimet për strehimin e tyre sipas procedurave të parapara për raste të tilla.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...