Arrestohet hajduti që vodhi para në një bastore në Mitrovicë - Bota Sot
Arrestohet hajduti që vodhi para në një bastore në Mitrovicë

Kronikë e zezë

Arrestohet hajduti që vodhi para në një bastore në Mitrovicë

Nga: F.B Më: 20 shkurt 2019 Në ora: 08:39
Foto ilustrim

Si rezultat i një hetimi intensiv hetuesit policorë në kuadër të Stacionit Policor Jugu në Mitrovicë, kanë arritur të identifikojnë dhe të arrestojnë një person të dyshuar për veprën penale ‘vjedhje e rëndë’.

Arrestimi i të dyshuarit E. S., 19 vjeç shtetas i Republikës së Kosovës, është bërë mbi dyshime të arsyeshme për kryerje të veprës penale që ishte raportuar dy ditë më parë në Mitrovicë, ku cak i vjedhjes ishte një bastore sportive ku ishin vjedhur një sasi e konsiderueshme e parave.

Ndërsa pas procedurave të nevojshme intervistuese, nga ana e prokurorit të rastit i të dyshuarit i është caktuar masa e ndalimit policor.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...