Vidhte pensionistët me dokumenta fallco, arrestohet postieri - Bota Sot
Vidhte pensionistët me dokumenta fallco, arrestohet postieri

Kronikë e zezë

Vidhte pensionistët me dokumenta fallco, arrestohet postieri

Më: 21 shkurt 2019 Në ora: 16:00
Foto ilustrim

Policia e Pogradecit ka ndaluar postierin e postës të këtij qyteti, pasi akuzohet për  “Shpërdorimi i detyrës” dhe “Falsifikimi i dokumenteve”.

Bëhet fjalë për shtetasin J. Sh., 40 vjeç, që sipas policisë  "duke qenë me detyrë postier pranë Postës Shqiptare Pogradec, falsifikonte dokumentet e marrjes së pagesave për pensionistët, me qëllim përvetësimin e shumave monetare nga pensionet dhe shpërblimet e tyre".

Në lidhje me këtë rast, Drejtoria Vendore e Policisë Korçë, ka kryer veprimet procedurale dhe ka referuar materialet pranë Prokurorisë të Rrethit Gjyqësor Pogradec, që prej datës 23.01.2019.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...