Shtëpia dhe personat ku u arrestuan dhunuesit e të miturave, gjithçka fal Policisë së Kosovës - Bota Sot
Shtëpia dhe personat ku u arrestuan dhunuesit e të miturave, gjithçka fal Policisë së Kosovës

Kronikë e zezë

Shtëpia dhe personat ku u arrestuan dhunuesit e të miturave, gjithçka fal Policisë së Kosovës

Më: 23 shkurt 2019 Në ora: 13:22
Shtepia

Policia e Kosovës ka arritur dje edhe një sukses të radhës. Falë profesionalizmit të treguar, dje në Podujevë është parandaluar një rast dhunimi ndaj dy të miturave.

Personi A.B, bashkë me një shok të tij i kanë futur në një shtëpi dy vajza të mitura. Madje, njëra nga vajzat ishte e moshës 13 vjeçare.

Mediat vendore kanë siguruar shtëpinë dhe ambientin ku ka ndodhur kjo ngjarje.

Madje, njëra nga fotografitë tregon krevatin në të cilin shihen protagonistët e këtij rasti, pak para se të arrestohen.

Në fotografinë e siguruar shihen edhe dy personat e dyshuar për dhunim.

Image

Me urdhër të prokurorit viktimat janë dërguar në ekzaminim mjekësor kurse dy të dyshuarit janë dërguar në mbajtje.

Ky rast është një nga të shumtit që po dëshmon profesionalizmin e lartë të Policisë së Kosovës që mbetet ende si institucioni më i besuar në vend.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...