Policia jep detaje nga grabitja e armatosur në Drenas - Bota Sot
Policia jep detaje nga grabitja e armatosur në Drenas

Kronikë e zezë

Policia jep detaje nga grabitja e armatosur në Drenas

Më: 14 mars 2019 Në ora: 17:54
Foto ilustrim

(E plotësuar) - Policia e Kosovës në komunën e Drenasit, ka arritur ta identifikojë dhe më pas e ka arrestuar personin e dyshuar i cili nën kërcënimin e armës arriti të grabis një shumë të konsiderueshme parash në një institucion mikrofinanciar.

Këtë e ka bërë të ditur Flora Ahmeti, Zëdhënëse e Policisë së Kosovës për Rajonin e Prishtinës, e cila ka theksuar se arrestimi i të dyshuarit ka ardhur si rezultat i bashkëpunimit të qytetarëve me policinë.

”Reagimi i shpejtë i policisë dhe bashkëpunimi i mire me qytetaret ka mundësuar identifikimin dhe arrestimin e personit të dyshuar. Aktualisht hetuesit policor në kordinim me Prokurorinë përkatëse janë duke ndërmarr të gjitha masat e nevojshme në lidhje me rastin”, ka theksuar Ahmeti.

***

Një grabitje e armatosur ka ndodhur para pak çastesh në Drenas.

Mësohet se i dyshuari (me armë) është arrestuar rreth orës 16:00 nga Policia e Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...