Përplasen dy automjete, dy pasagjerët dërgohen në spital - Bota Sot
Përplasen dy automjete, dy pasagjerët dërgohen në spital

Kronikë e zezë

Përplasen dy automjete, dy pasagjerët dërgohen në spital

Më: 15 mars 2019 Në ora: 09:19
Ilustrim

Dy persona kane mbetur te plagosur, kur makina ne te cilen ishin pasagjere u perplas me nje automjet tjeter. 

Aksidenti ndodhi ne autostradën Lezhë- Mamurras, në fshatin Gjormë. Sipas policise, mjeti me drejtues shtetasin A.L.30 vjeç, banues në Tiranë është përplasur me mjetin me drejtues shtetasin A.L. 48 vjeç, banues në Tiranë.

 

Te plagosur mbeten shtetasja S.Ll.19 vjeçe, banuese në Mirditë dhe shtetasi E.S.,23 vjeç, banues në Lezhë, të dy pasagjerë. Ata u derguan ne spital, per fat jashte rrezikut per jeten.

Njoftimi  

Në autostradën Lezhë- Mamurras, në fshatin Gjormë, mjeti me drejtues shtetasin A.L.30 vjeç, banues në Tiranë është përplasur me mjetin me drejtues shtetasin A.L. 48 vjeç, banues në Tiranë.

Për pasojë është lënduar shtetasja ,S.Ll.19 vjeçe,banuese në Mirditë dhe shtetasi E.S.,23 vjeç,banues në Lezhë,të dy pasagjerë në mjetin me drejtues A.L.,të cilët ndodhen në spital jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor vazhdon veprimet në vendngjarje për sqarimin e rrethanave të aksidentit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...