Transport ilegal të druve, ndalohen 7 mjete transportuese në Klinë - Bota Sot
Transport ilegal të druve, ndalohen 7 mjete transportuese në Klinë

Kronikë e zezë

Transport ilegal të druve, ndalohen 7 mjete transportuese në Klinë

Më: 15 mars 2019 Në ora: 12:17
Foto ilustrim

Stacioni Policor në Klinë, me datën 14 mars 2019, duke u bazuar në planin operativ ‘Marrja e masave ligjore kundër transportuesve ilegalë të masës së drurit’, ka ndërmarrë një operacion policor në zonë të komunës së Klinës, me qëllim të mbrojtjes së pyjeve, të cilat janë duke u prerë dhe duke u transportuar në mënyrë ilegale nga persona të ndryshëm.

Lidhur me këtë është njoftuar Inspektorati Komunal si dhe Drejtoria për Bujqësi dhe Pylltari pranë Kuvendit Komunal Klinë dhe së bashku ka filluar implementimi i planit.

Gjatë zbatimit të këtij plani Policia e Kosovës në këtë zonë ka ndaluar 7 mjete transportuese, të cilat kanë qenë duke transportuar masë drunore pa dokumentacion përkatës.

ë bashkëpunim me inspektorët e tregut, me zyrtarët për bujqësi dhe pylltari, masa drunore është konfiskuar me urdhër të prokurorit të shtetit dhe ndaj të dyshuarve janë iniciuar rastet ‘transport ilegal i druve’ dhe janë ndërmarrë masat adekuate ligjore, ka njoftuar Policia e Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...