Elbasan, i riu kapet me kanabis dhe euro të falsifikuara - Bota Sot
Elbasan, i riu kapet me kanabis dhe euro të falsifikuara

Kronikë e zezë

Elbasan, i riu kapet me kanabis dhe euro të falsifikuara

Më: 17 mars 2019 Në ora: 09:23
Droga

Policia e Elbasanit ka arrestuar një 28-vjeçar pasi gjatë operacionit të koduar "Palma" i ka sekuestruar një sasi kanabis dhe euro të falsifikuara.

Bëhet fjalë për shtetasin nga Tirana "D.Th, të cilit gjatë kontrollit të ushtruar në mjetin e tij,  iu gjetën  dhe sekuestruan  në cilësinë e provës materiale  750 gramë lëndë narkotike e dyshuar  kanabis, si dhe dy kartëmonedha  me  prerje 100 euro, të cilat dyshohen se janë të  falsifikuara", thotë policia.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan, për veprat penale "Prodhimi dhe shitja e narkotikëve" dhe  Falsifikimi i monedhave".

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...