Ndërroi jetë vajza 19-vjeçe e lënduar në aksidentin e Llaskarcës - Bota Sot
Ndërroi jetë vajza 19-vjeçe e lënduar në aksidentin e Llaskarcës

Kronikë e zezë

Ndërroi jetë vajza 19-vjeçe e lënduar në aksidentin e Llaskarcës

Më: 20 mars 2019 Në ora: 16:17
Foto

Ajo që në ditën e aksidentit po trajtohej në repartin intensiv në Qendrën Urgjente në Shkup ku edhe iu amputua njëra këmbë, por përkundër kësaj dhe shumë ndërhyrjeve mjekësore, nuk arriti të mbijetojë.

Tragjedia e 13 shkurtit ndodhi pasi autobusi i kompanisë “Durmo Turs” doli nga autostrada dhe u përmbysë në një fushë të fshatit.

Për këtë tragjedi të rëndë hetimet kanë konstatuar lëshime në sistemin e frenimit të autobusit ndërsa në paraburgim ndodhen pronari i kompanisë, shoferi si dhe drejtuesi i kontrollit teknik. Hetime po zhvillohen edhe ndaj personave të tjerë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...