Birra të Serbisë ilegalisht në Kosovë, konfiskohen nga Policia - Bota Sot
Birra të Serbisë ilegalisht në Kosovë, konfiskohen nga Policia

Kronikë e zezë

Birra të Serbisë ilegalisht në Kosovë, konfiskohen nga Policia

Më: 21 mars 2019 Në ora: 10:49
Foto ilustrim

Policia e Kosovës ka ndaluar në fshatin Pasjan një veturë të cilin e ngiste një i dyshuar i nacionalitetit serb, i cili përmes rrugëve alternative nga territori serb ka hyrë në territorin e Kosovës.

Gjatë verifikimit dhe kontrollimit të ngarkesës rezulton se kishte 455 x 0.5 litra shishe birre prodhim serb pa dokumentacion valid. 

Me vendimin e prokurorit, automjeti me gjithë ngarkesën është konfiskuar dhe është dërguar në terminalin doganor “Dheu i Bardhë”, kurse vozitësi i dyshuar pas intervistimit lirohet në procedurë të rregullt.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...