Parregullsi në disa ordinanca, arrestohet një person - Bota Sot
Parregullsi në disa ordinanca, arrestohet një person

Kronikë e zezë

Parregullsi në disa ordinanca, arrestohet një person

Më: 23 mars 2019 Në ora: 12:32
Foto ilustrim

Policia e Kosovës njofton se dje pasdite në Gjilan dhe në fshatin Dobërqan në kuadër të një plani operativ të koduar “Ordinanca” janë kontrolluar katër ordinanca private që ofrojnë shërbime shëndetësore ku janë hasur parregullsi në mbajtjen dokumentacionit tatimor për çka janë konfiskuar librat e shitjes dhe librat e regjistrit të pacientëve.

Ndërsa, në një ordinancë në Dobërqan janë gjetur rreth 120 lloje të barnave si dhe ordinanca ishte pa licencë për çka është arrestuar pronari dhe i njëjti me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

Për të gjitha veprimet janë njoftuar Administrata Tatimore si dhe Inspektorët Farmaceutik.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...