Inskenoi vjedhjen për të arsyetuar paratë e humbura - Bota Sot
Inskenoi vjedhjen për të arsyetuar paratë e humbura

Kronikë e zezë

Inskenoi vjedhjen për të arsyetuar paratë e humbura

Më: 23 mars 2019 Në ora: 13:08
Foto ilustrim

Një person në Ferizaj e ka pranuar para policisë se ka inskenuar një vjedhje për të arsyetuar paratë që i kishte humbur në biznes.

“Gjatë hetimeve lidhur me rastin e një vjedhjeje të rëndë, policia ka intervistuar dje edhe të dyshuarin dhe i njëjti në prani të avokatit mbrojtës e ka pranuar se rastin e ‘vjedhjes’ e ka inskenuar me qëllim që paratë e humbura në biznes t’i arsyetojë para familjarëve”, thuhet në raportin e policisë.

I dyshuari pas intervistimit në konsultim me prokurorin është liruar në procedurë të rregullt.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...