Atentati me 2 viktima/ Një nga vëllezërit, babai i ish-boksierit të Vllaznisë - Bota Sot
Atentati me 2 viktima/ Një nga vëllezërit, babai i ish-boksierit të Vllaznisë

Kronikë e zezë

Atentati me 2 viktima/ Një nga vëllezërit, babai i ish-boksierit të Vllaznisë

Më: 30 mars 2019 Në ora: 10:40
Asmer Bilalit

Detaje te reja nga atentati ne Shkoder, ku dy vellezer u ekzekutuan me arme zjarri. “Panorama” raporton se Astrit Bilali është babai i Asmer Bilalit, i arrestuar si pjesë e grupit Bajri.

Ai është ish-kampion boksi dhe nje emer i njohur i sportit në Shkodër. Nderkohe qe ne vitin 2012 ai u kualifikua per ne Lojërat Olimpike “Londër 2012”.

29-vjeçari është person me precedentë të mëparshëm, pasi cilësohej si i dyshuari kryesor për plagosjen e 20-vjeçarit Hermes Beqiri në një nga lokalet e Shkodrës, ngjarje e ndodhur në vitin 2017.

Nderkohe qe emri i Asmer Bilalit u be i njohur mediatikisht ne kohen qe mbeti i vrare Arjan Ferracaku, teksa e ekzektuan mbi kale.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...