Gjilanasi kanos nënën dhe gruan - Bota Sot
Gjilanasi kanos nënën dhe gruan

Kronikë e zezë

Gjilanasi kanos nënën dhe gruan

Më: 14 prill 2019 Në ora: 13:23
Ilustrim

Një rast i dhunës në familje është raportuar të shtunën në Gjilan, me ç’rast është arrestuar një person

I dyshuari sipas policisë ka kanosur nënën dhe gruan e tij.

“Gjatë kontrollimit tek i dyshuari është gjetur dhe konfiskuar një thikë”, thuhet në raportin e policisë.

Me vendimin e prokurorit, i dyshuari dërgohet në qendrën e mbajtjes. Sipas statistikave të Policisë së Kosovës, vetëm në muajin janar dhe shkurt të këtij viti janë evidentuar 213 raste të dhunës në familje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...