Dhunon rëndë nënën, në pranga 43-vjeçari në Fushë-Arrëz - Bota Sot
Dhunon rëndë nënën, në pranga 43-vjeçari në Fushë-Arrëz

Kronikë e zezë

Dhunon rëndë nënën, në pranga 43-vjeçari në Fushë-Arrëz

Më: 15 prill 2019 Në ora: 07:03
Ilustrim

Një 43-vjeçar është vënë pranga sot në Fushë-Arrëz, pasi ka ushtruar dhunë ndaj nënës së tij të moshuar.

Policia bën të ditur se në pranga ka përfunduar shtetasi Vladimir Kola, i cili për motive ende të pazbardhura ka ushtruar dhunë fizike ndaj nënës së tij.

Mësuar se ngjarje ka ndodhur në fshatin Fierz të Fushë-Arrëzit, ndërsa e moshuar ka marrë hematoma në trup për shkak të goditjeve të forta nga djali i saj. Arrestimi i 43-vjeçarit është bërë pas denoncimit të ngritur nga familjarët.

Ndaj shtetasit Vladimir Kola rëndon akuza për veprën penale “Dhunë në familje”. Ndërsa grupi hetimor kanë nisur punën për dokumentimin e plotë të rastit dhe zbardhjen e arsyeve se përse është ushtruar dhunë ndaj të moshuarës.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...