Ja sa u dënua personi që merrej me trafikim të njerëzve - Bota Sot
Ja sa u dënua personi që merrej me trafikim të njerëzve

Kronikë e zezë

Ja sa u dënua personi që merrej me trafikim të njerëzve

Më: 18 prill 2019 Në ora: 17:01
Foto ilustrim

Gjykata Themelore e Gjakovës e ka dënuar me një vit burgim, të akuzuarin G.B., pasi që i njëjti akuzohet për trafikim me njerëz.

Gjykata Themelore në Gjakovë – Departamenti për Krime të Rënda ka dënuar me një vit heqje lirie të akuzuarin F.B. për veprën penale trafikimi me njerëz sipas Kodit të Përkohshëm Penal të Kosovës.

F.B. obligohet të paguajë shpenzimet procedurale dhe shumën prej 50 euro, në emër të kompensimit të viktimave të krimit.

Pas përfundimit të shqyrtimit gjyqësor, gjykata ka ardhur në përfundim se në bazë të gjendjes së vërtetuar faktike i akuzuari ka përdorur dhe ka siguruar shërbime seksuale me persona për të cilët ka qenë në dijeni se janë viktima të trafikimit.

Pala ka të drejtë ankese në Gjykatën e Apelit të Kosovës. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...