Gënjen se i janë grabitur para për të fituar azil jashtë vendit - Bota Sot
Gënjen se i janë grabitur para për të fituar azil jashtë vendit

Kronikë e zezë

Gënjen se i janë grabitur para për të fituar azil jashtë vendit

Më: 25 prill 2019 Në ora: 09:28
Ilustrim

Hetuesit e sektorit të hetimeve rajonale në Ferizaj, kanë arrestuar të dyshuarin V.F . 28 vjeç me dyshimin e bazuar se i njejti, me qëllim kishte inskenuar rastin e grabitjes .

Siç njofton Policia e Kosovës në Ferizaj, i dyshuari V.F.  me 19.4.2019,kishte paraqitur në polici rastin e grabitjes në fshatin Gërlicë  duke deklaruar se nga dy persona të panjohur dhe të maskuar nën kërcënim të armëve të ftohta-thika,kanë ndalur automjetin e tij dhe i kan marrë 50 euro  dhe janë larguar nga vendi i ngjarjes.

Hetimet e mëtejme kanë rezultuar me deklarimin në prani të avokatit mbrojtës si   dhe  pranimin në tërësi të inskenimit të rastit  nga vet ai me qëllim se raportimi i këtij rasti do ti ndihmonte për kërkim të azilit  jashtë vendit.

Me vendim të prokurorit të shtetit, i dyshuari lirohet dhe rasti shkon në procedurë të rregullt. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...