Policia nis kërkimin me detektor të tenxhereve ku janë fshehur paratë - Bota Sot
Policia nis kërkimin me detektor të tenxhereve ku janë fshehur paratë

Kronikë e zezë

Policia nis kërkimin me detektor të tenxhereve ku janë fshehur paratë

Më: 25 prill 2019 Në ora: 19:49
Ilustrim

Policia ka nisur një aksion të gjerë në Krujë dhe Elbasan, me qëllim për të gjetur paratë e grabitura në Rinas më 9 prill.

Aksioni po zhvillohet paralelisht në këto dy qytete, dhe policia ka me vete edhe pajisje si detektorë, për të gjetur paratë.

Kontrollet po ushtrohen në banesat e personave të ndaluar dhe të dyshuar për ngjarjen.

Detektorët thuhet se po përdoren nisur nga rastet kur në grabitjet e mëhershme paratë janë fshehur në tava me presion që ishih fshehur në tokë.

Deri tani në qelitë e paraburgimit mbahen 5 persona, dy nga Kruja dhe 3 nga Elbasani.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...