Arrestohet shitësi i drogës në Pejë - Bota Sot
Arrestohet shitësi i drogës në Pejë

Kronikë e zezë

Arrestohet shitësi i drogës në Pejë

Më: 13 maj 2019 Në ora: 13:53
Foto ilustrim

Policia e Kosovës ka arrestuar një person në Pejë nën dyshimin për veprën penale blerje, posedimi, shpërndarja dhe shitja e paautorizuar e narkotikëve, substancave psikotrope dhe analoge.

Arrestimi i të dyshuarit ka ndodhur mbrëmë rreth orës 20:35, në rrugën “Lekë Dukagjini”, pasi gjatë kontrollimit të tij i janë gjetur dhe konfiskuar gjashtë paketime të vogla me drogë heroinë.

Gjatë kontrollimit të shtëpisë i është gjetur dhe konfiskuar 64 paketime substanca të dyshuara narkotike të llojit heroinë dhe dy radiolidhje.

Pas intervistimit i dyshuari me urdhër të prokurorit shtetit, ndalohet për 48 orë për të vazhduar me procedura të mëtutjeshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...