Kontrollohen lokalet në Junik, arrestohet një person - Bota Sot
Kontrollohen lokalet në Junik, arrestohet një person

Kronikë e zezë

Kontrollohen lokalet në Junik, arrestohet një person

Më: 18 maj 2019 Në ora: 12:34
Foto ilustrim

Policia e Kosovës ka kryer një bastisje të një lokali në rrugën Junik-Hereq, ku ka gjetur armën e tipit TT cal.7.62 dhe 72 fishek të këtij kalibri, të cilat janë sekuestruar, ndërsa i dyshuari me inicialet A.P. është arrestuar.

Policia thotë se duke filluar nga ora 00:10, në zonën e komunës Junik, Policia ka zbatuar planin operativ të koduar ‘ Kontrollimi i lokaleve 2019 ‘

“Njësite policore, Stacioni Policor në Junik, në bashkëpunim me Drejtorinë Rajonale Pejë, përkatësisht Njësitin e Reagimit Shpejtë(NJRSH), Inspektorët komunal të komunës Junik, është vepruar sipas urdhrit të Gjyqtarit të procedurës paraprake të Gjykatës Themelore në Pejë, duke kryer kontroll-bastisje të lokalit në lokacionin në rrugën Junik – Hereq. Gjatë bastisjes Policia ka gjetur edhe armën e tipit TT cal.7.62 dhe 72 fishek të këtij kalibri. Arma dhe municioni janë sekuestruar, ndërsa i dyshuari A.P. m/k/sh, i (lindur) 1980 është arrestuar, me ç’rast është njoftuar Prokurori i shtetit i cili ka urdhëruar që i dyshuari të ndalohet për 48 orë dhe të vazhdohet me procedura të mëtejme”, thuhet në komunikatë.

Për mos respektimin e orarit të punës në ketë lokal, do të merren masat adekuate nga zyrtarët përkatës komunal.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...