Vjedhin para, arrestohen dy punëtorë në Aeroportin e Rinasit - Bota Sot
Vjedhin para, arrestohen dy punëtorë në Aeroportin e Rinasit

Kronikë e zezë

Vjedhin para, arrestohen dy punëtorë në Aeroportin e Rinasit

Më: 20 maj 2019 Në ora: 09:30
Ilustrim

Policia e Shqipërisë ka arrestuar dy punonjës të ngarkim -shkarkimit të bagazheve në Aeroportin Ndërkombëtar “Nënë Tereza” Rinas, të dyshuar për vjedhje të pasurisë nga bagazhet e udhëtarëve, si dhe ka proceduar në gjendje të lirë edhe dy punonjës të tjerë.

Policia Kufitare e Rinasit, po ashtu ka sekuestruar në cilësinë e provës materiale shuma e eurove të vjedhura në bagazhin e një pasagjeri të një linje ajrore.

Policia thotë se zbardhen edhe katër vjedhje të tjera, ku autorë të dyshuar janë shtetasit e arrestuar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...