Përleshen serbët në veri të Mitrovicës - Bota Sot
Përleshen serbët në veri të Mitrovicës

Kronikë e zezë

Përleshen serbët në veri të Mitrovicës

Më: 20 maj 2019 Në ora: 12:49
Përleshen serbët në veri të Mitrovicës

Tre serbë janë përleshur mes vete dje në veri të Mitrovicës pas një mosmarrëveshje verbale.

Ngjarja ka ndodhur rreth mesnate në rrugën “Knjaz Milloshi”.

Policia ka njoftuar se dy prej tyre kanë pësuar lëndime trupore dhe kanë marrë trajtim mjekësor në spitalin e Mitrovicës.

Me vendim të prokurorit pas intervistimit të njëjtit janë liruar në procedurë të rregullt.

“Është raportuar se pas një mosmarrëveshje verbale në mes të tre të dyshuarve meshkuj K/Serbë, kanë ardhur deri te përleshja fizike dhe si pasojë, dy prej tyre kanë pësuar lëndime trupore të cilët kanë pranuar trajtim mjekësor në spitalin e Mitrovicës. Me vendim të prokurorit pas intervistimit të njëjtit janë liruar në procedurë të rregullt”, thuhet në raportin e Policisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat