Kapen duke vjedhur, sulmojnë policët me sëpatë e çekan - Bota Sot
Kapen duke vjedhur, sulmojnë policët me sëpatë e çekan

Kronikë e zezë

Kapen duke vjedhur, sulmojnë policët me sëpatë e çekan

Më: 27 maj 2019 Në ora: 11:52
Ilustrim

Sot rreth orës 02:30, policia ka marrë informacionin për një rast vjedhje në progres, në një lokal, në rrugën e Pejës në Fushë Kosovë.

Me të marrë informacionin, policia ka dalë në vendin e ngjarjes dhe në flagrancë ka hasur dy persona të dyshuar, të cilët ishin futur në lokal dhe po kryenin një vjedhje.

Personat e dyshuar  në përpjekje për t’ju shmangur arrestit,  kanë filluar të sulmojnë zyrtarët policor me mjete të rrezikshme (sëpatë dhe çekan).

Duke marrë në konsideratë faktin se veprimet e të dyshuarve përbënin një kërcënim të drejtpërdrejtë, të rrezikshëm për jetën e tyre, edhe pse fillimisht zyrtarët policor kanë përdorur  taktika dhe metoda për t’ju shmangur rrezikut, njëri nga zyrtarët policor është detyruar që në vetëmbrojtje,  të përdor armën zyrtare, me qëllim të neutralizimit të veprimeve të  tilla të rrezikshme të të dyshuarve, si dhe për t’i vënë të njëjtit nën kontroll.

Në këtë rast  lëndime trupore nga arma e zjarrit ka marrë i dyshuari:

·    A. M,  mashkull, 25 vjeç, shtetas i Republikës së Kosovës.

 Të njëjtit fillimisht,  nga policët, i është dhënë ndihma e parë në vendngjarje dhe pastaj është dërguar për tretman mjekësor në QKUK, ndërkohë që i dyshuari tjetër i njohur për policinë ka arritur, që të largohet nga vendi i ngjarjes.

Aktualisht nga policia në bashkëpunim me organet e drejtësisë, po ndërmerren  të gjitha veprimet e nevojshme policore rreth këtij rasti, njëkohësisht është zgjeruar rrethi i hetimit edhe për  disa raste të tjera për të cilat ekziston dyshimi i arsyeshëm se personat e njëjtë mund të jenë të implikuar. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...