Sulmohen 3 punëtor të KEDS, po kontrollonin një njësor të rrymës për keqpërdorim - Bota Sot
Sulmohen 3 punëtor të KEDS, po kontrollonin një njësor të rrymës për keqpërdorim

Kronikë e zezë

Sulmohen 3 punëtor të KEDS, po kontrollonin një njësor të rrymës për keqpërdorim

Më: 2 qershor 2019 Në ora: 11:20
Ilustrim

Tre punëtor të KEDS janë sulmuar në Podujevë.

Tre punëtor të KEDS janë sulmuar fizikisht nga dy meshkuj të dyshuar, derisa ishin duke kontrolluar një njësor të rrymës elektrike për keqpërdorim.

Sipas viktimave njëri nga të dyshuarit ishte i armatosur, njofton PK.

“ Tre viktima meshkuj K-Shqiptar punëtor të KEDS-it, kanë informuar se për deri sa ishin duke kontrolluar një njësor të rrymës elektrike për keqpërdorim, janë sulmuar fizikisht nga dy të dyshuar meshkuj K-Shqiptar. Viktima ka pranuar tretman mjekësor. Sipas viktimave njëri nga të dyshuarit ishte i armatosur. Është bërë kontrollimi i shtëpive të dyshuarve, mirëpo nuk është gjetur asgjë e dyshimtë. Me vendim të prokurorit pas intervistimit të dyshuarit janë liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...