Iu gjet kanabis në shtëpi, arrestohet 57-vjeçari në Vlorë - Bota Sot
Iu gjet kanabis në shtëpi, arrestohet 57-vjeçari në Vlorë

Kronikë e zezë

Iu gjet kanabis në shtëpi, arrestohet 57-vjeçari në Vlorë

Më: 9 qershor 2019 Në ora: 10:15
Ilustrim

Policia e Vlorës ka vënë në pranga një person në fashtin Drithas, nën akuzën e prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotike. 

Bëhet e ditur se janë sekuestruar në shtëpinë e shtetasit A.M., 57 vjeç 12 kg lëndë narkotike cannabis sattiva.

“Pas kontrollit të ushtruar në këtë banesë, policia ka konstatuar një sasi me lëndë narkotike prej 12 kilogramë e dyshuar e llojit cannabis sattiva.

Menjëherë, policia ka vënë para përgjegjësisë penale duke arrestuar në flagrancë pronarin e banesës, 57 vjeçari A. M”-, njofton policia.

Materialet iu referuan Prokurorisë për veprën penale "Prodhimi dhe shitja e narkotikëve".

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...