Brenda 24 orëve, 32 aksidente trafiku dhe nëntë persona të arrestuar - Bota Sot
Brenda 24 orëve, 32 aksidente trafiku dhe nëntë persona të arrestuar

Kronikë e zezë

Brenda 24 orëve, 32 aksidente trafiku dhe nëntë persona të arrestuar

Më: 10 qershor 2019 Në ora: 08:42
Policia e Kosoves

Policia e Kosovës në raportin ditor ka bërë të ditur se brenda 24 orëve kanë ndodhur gjithsej 32 aksidente, nga to 14 më lëndime, ndërsa në 18 nga to nuk është lënduar askush.

Sa i përket tiketave të trafikut, për ata që kanë thyer rregullat e komunikacionit janë shqiptuar 799 sosh.

Ndërsa gjatë ditës së djeshme për vepra të ndryshme penale janë arrestuar 9 persona, 2 nga ta vazhdojnë të mbahen deri në një vendim tjetër të organeve të rendit.

Gjithsesi Policia e Kosovës vazhdon të mbajë rend dhe ligj brenda shtetit tonë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...