Aksident tragjik, rrokulliset autobusi së paku 17 persona të vdekur - Bota Sot
Aksident tragjik, rrokulliset autobusi së paku 17 persona të vdekur

Kronikë e zezë

Aksident tragjik, rrokulliset autobusi së paku 17 persona të vdekur

Më: 10 qershor 2019 Në ora: 18:28
Pamje nga vendi i ngjarjes

Së paku 17 persona kanë vdekur pasi një autobus është rrokullisur në pjesën juglindore të Brazilit, kanë njoftuar aturotitet braziliane dhe njësiti kundër zjarreve.
Sipas informacioneve të para, në autobus ka pasur 40 udhëtarë. Fatkeqësia ka ndodhur rreth 180 kilometra nga Sao Paolo.
Ende nuk dihen shkaqet e fatkeqësisë, ndërsa në vendngjarje kanë dalur ekipet e shpëtimit dhe policia.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...