Tragjedi në mbrëmje: Policia jep detaje për 13-vjeçaren që e mbyti traktori - Bota Sot
Tragjedi në mbrëmje: Policia jep detaje për 13-vjeçaren që e mbyti traktori

Kronikë e zezë

Tragjedi në mbrëmje: Policia jep detaje për 13-vjeçaren që e mbyti traktori

Më: 11 qershor 2019 Në ora: 22:09
Ilustrim

Një vajzë 13-vjecare, derisa po ngiste biçikletën, është goditur për vdekje nga traktori në fshatin Vershevc të Lipjanit.

Në Policinë Rajonale e Prishtinës kanë treguar se në orët mbrëmjes së sotme janë informuar për një aksident në një fshat të Lipjanit, ku vajza e 13-vjece është goditur nga një traktor. Një orë më vonë ajo ka vdekur në Qendren Klinike Universitare.  

“Sot rreth orës 19:00 kemi pranuar informatën për një aksident trafiku  ne fshatin Vershevc te Lipjanit. Ne aksident kane qene te përfshira një biçikletë  dhe një mjet bujqësor(traktor). Si pasojë e aksidentit lëndime të renda trupore ka pësuar ngasësja e biçikletës (femer 2006). E njejta eshte derguar per tretman mjekesor ne QKUK, nga ku jemi njoftuar se rreth orës 20:00, ka ndërruar jete.Ngasesi i mjetit bujqesor me urdher te Prokurorit te shtetit eshte derguar ne mbajtje. Me rasti po merret njesiti i  trafikut”, thuhet nga Policia.

ë QKUK kanë treguar se vikamën e kishte shkalur traktori pak orë më parë.

“Viktimën e ka shkel traktori pak orë më parë dhe aksidenti ka ndodhur në një fshat të Lipjanit”, kanë treguar në QKUK.

Sipas mjekëve të QKUK 13-vjeçarja kishte arritur në emergjencë pa shenja jete.

“ Tek ne ka ardhur pa shenja jete. Ka qenë e lënduar rëndë dhe nuk ka mundur tu mbijetoj plagëve që ka marrë”. Në QKUK thonë se tashmë trupi i viktimës është dërguar në obduksion për të vërtetuar shkaqet e vdekjes. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...