Shpeshtohen rastet e dhunës në familje - Bota Sot
Shpeshtohen rastet e dhunës në familje

Kronikë e zezë

Shpeshtohen rastet e dhunës në familje

Më: 17 qershor 2019 Në ora: 14:15
Ilustrim

Policia e Kosovës, ka raportuar se ditën e shtunë në Obiliq, është arrestuar i dyshuari mashkull K/Shqiptar pasi ka sulmuar viktimën po ashtu mashkull K/Shqiptar. Pas këtij rasti me vendim të prokurorit është kontrolluar shtëpia e të dyshuarit por nuk është gjetur asgjë e dyshuar.

I dyshuari është liruar me procedurë të rregullt.

Kurse ditën e djeshme Policia njofton se në Prishtinë, ka ndodhur një tjetër rrahje në familje, ku i dyshuari mashkull K-Shqiptar ka sulmuar viktimën femër pas një mosmarëveshje verbale.

I dyshuari është arrestuar  dhe me vendim të prokurorit pas intervistimit të tij, rasti shkon në procedurë të rregullt.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...