Autobusi bie në humnerë, 25 të vdekur - Bota Sot
Autobusi bie në humnerë, 25 të vdekur

Kronikë e zezë

Autobusi bie në humnerë, 25 të vdekur

Më: 20 qershor 2019 Në ora: 17:15
Pamje nga vendi i ngjarjes

Të paktën 25 njerëz humbën jetën kur një autobus ra në humnerë në Indinë veriore, tha policia.

Aksidenti ndodhi sot jo shumë larg qytetit të Kulu, në shtetin Himachal Pradesh, njofton AP.

Shkaku i këtij aksidenti është ende duke u përcaktuar dhe operacioni i shpëtimit është në zhvillim e sipër.

Në Indi çdo vit rreth 150,000 njerëz humbasin jetën në rrugë që mbahen keq dhe automjetet janë të stërmbushura me udhëtarë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...