Aksident në Skënderaj, nëntë persona të lënduar - Bota Sot
Aksident në Skënderaj, nëntë persona të lënduar

Kronikë e zezë

Aksident në Skënderaj, nëntë persona të lënduar

Më: 22 qershor 2019 Në ora: 22:24
Foto ilustrim

Një aksident trafiku me të lënduar është raportuar sot rreth orës 17:00 në Skënderaj. Lajmin e ka konfirmuar Avni Zahiti, zëdhënës i Policisë së Kosovës në rajonin e Mitrovicës.

“Një aksident trafiku me të lënduar është raportuar sot rreth orës 17:00, aksidenti ka ndodhur në kryqëzimin në një rrugë në Skënderaj” tha ai.

Në këtë aksident janë përfshirë tri vetura civile ki si pasojë nëntë persona kanë marrë lëndime dhe janë dërguar në Qendrën Kryesore të Mjeksisë Familjare në Skënderaj, e më pas në Spitalin Rajonal të Mitrovicës.

“Të përfshira tri vetura civile ku si pasojë e aksidentit  lëndime  kanë pësuar nëntë persona të cilët kanë kërkuar tretman mjekësor në QKMF ne Skënderaj, më pas janë dërguar për në Spitalin Rajonal në Mitrovicë” tha Zahiti.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat