Rrahje në Pejë, një person në gjendje të rëndë shëndetësore - Bota Sot
Rrahje në Pejë, një person në gjendje të rëndë shëndetësore

Kronikë e zezë

Rrahje në Pejë, një person në gjendje të rëndë shëndetësore

Më: 23 qershor 2019 Në ora: 19:27
Rrahje

Një person është goditur me mjet të ftohtë pas një mosmarrëveshje në Pejë.

Lidhur me rastin janë prangosur dy persona.

Viktima ka pësuar lëndime trupore dhe është dërguar në Spitalin e Pejës dhe i njëjti sipas mjekut kujdestar është në gjendje të rëndë shëndetësore.

“Janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj K-Shqiptar pasi që të njëjtit pas një fjalosje kanë sulmuar fizikisht duke e godit me mjet të ftohtë viktimën mashkull K-Shqiptar.

Viktima ka pësuar lëndime trupore dhe është dërguar në Spitalin e Pejës dhe i njëjti sipas mjekut kujdestar është në gjendje të rëndë shëndetësore. Me urdhër të prokurorit, pas intervistimit, të dyshuarit janë dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin e Policisë së Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...