Aksident me pesë të lënduar në rrugën Gjakovë – Prizren - Bota Sot
Aksident me pesë të lënduar në rrugën Gjakovë – Prizren

Kronikë e zezë

Aksident me pesë të lënduar në rrugën Gjakovë – Prizren

Më: 10 korrik 2019 Në ora: 16:44
Pamje nga vendi i ngjarjes

Në orët e para të mëngjesit të sotëm, një aksident trafiku ka ndodhur në rrugën Gjakovë – Prizren.

Si pasojë e këtij aksidenti pati edhe të lënduar, çka se kërkuan edhe tretman mjekësor, por që gjendja e tyre është stabile.

Këtë e ka konfirmuar për mediat vendore Komandanti i Stacionit Policor në Gjakovë Kristë Gjokaj.

“Në orën 7:40 minuta në mëngjes, në rrugën Gjakovë – Prizren ka ndodhur një aksident trafiku me të lënduar, me ç’rast kemi pesë persona të lënduar të gjithë janë jashtë rrezikut për jetë dhe aksidenti ka ardhë si pasojë e tejkalimit të pasigurt. Në aksident janë përfshirë dy vetura”.

Ndërsa sa i përket rrugëve pas reshjeve të shiut, Gjakaj shtoj se nuk ka vështirësi në komunikacion në këtë rajon dhe se janë duke kontrolluar gjendjen vazhdimisht.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...