Dyshime për prostitucion, arrestohet tre persona në Ferizaj - Bota Sot
Dyshime për prostitucion, arrestohet tre persona në Ferizaj

Kronikë e zezë

Dyshime për prostitucion, arrestohet tre persona në Ferizaj

Më: 13 korrik 2019 Në ora: 12:32
Ilustrim

Policia e Kosovës pas një pune hetimore në rajonin e Ferizajt, ka arrestuar tre të dyshuar dyshohet se janë përfshirë në veprat penale ‘mundësim apo detyrim në prostitucion’, ‘bashkëkryerja’ dhe ‘ofrim i lokaleve për prostitucion”.

Sipas Policisë,  të arrestuarit janë Sh. L. Shtetas i Kosovës i lindur në vitin 1985 dhe dy femra nga Shqipëria me inicialet G.I dhe A.Gj.        

Me vendim të prokurorit të rastit të Prokurorisë Themelore Ferizaj, i dyshuari dhe të dyshuarat ndalohen për 48 orë në mbajtje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat