Kanosi të atin e moshuar me armë, arrestohet 43-vjeçari - Bota Sot
Kanosi të atin e moshuar me armë, arrestohet 43-vjeçari

Kronikë e zezë

Kanosi të atin e moshuar me armë, arrestohet 43-vjeçari

Më: 7 gusht 2019 Në ora: 10:54
Foto ilustrim

Ushtron dhunë fizike e psikologjike ndaj babait të tij duke e kanosur me armë zjarri, arrestohet në flagrancë nga policia. Në pranga ka rënë shtetasi A. N.( T.),  43 vjeç, banues në fshatin Fang, Mirditë.

Ky shtetas, ka ushtruar dhunë fizike e psikologjike ndaj babait të tij 78 – vjeçar, si dhe e ka kanosur me armë zjarri.

Gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e këtij shtetasi, u gjetën dhe u sekuestruan në cilësinë e provës materiale 1 armë zjarri “pistoletë” me krehër me 5 fishekë; 1 armë zjarri automatike, model 56 me 2 krehra, me 30 fishekë dhe 15 fishekë luftarakëm model 56.

Materialet procedurale në ngarkim të tij, iu referuan Prokurorisë Lezhë, për veprat penale: “Dhuna në familje”, “Kanosja”, “Mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe municionit”.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...