Policia konfiskon tre kallashnikova në Podujevë, arreston tre persona - Bota Sot
Policia konfiskon tre kallashnikova në Podujevë, arreston tre persona

Kronikë e zezë

Policia konfiskon tre kallashnikova në Podujevë, arreston tre persona

Më: 12 gusht 2019 Në ora: 10:43
Foto ilustrim

Në fshatin Gllamnik të Podujevës, Policia ka konfiskuar tri armë zjarri AK-47, ndërsa ka arrestuar tre persona.

“Raportohet se pas marrjes se informatave për të shtëna me armë zjarri, njësitë policore nga tre të dyshuarit meshkuj K/Shqiptar kanë konfiskuar tri armë zjarri një AK-47, dy pistoleta dhe 21 gëzhoja të fishekëve të kalibrit të ndryshëm me të cilat armë të dyshuarit kishin shtënë gjatë një ahengu familjar. Me urdhër të prokurorit rasti vazhdon të trajtohet në procedurë të rregullt”, thuhet në raportin e Policisë së Kosovës..

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...