I hyjnë në banesë dhe i vjedhin kasafortën me lekë dhe bizhuteri - Bota Sot
I hyjnë në banesë dhe i vjedhin kasafortën me lekë dhe bizhuteri

Kronikë e zezë

I hyjnë në banesë dhe i vjedhin kasafortën me lekë dhe bizhuteri

Më: 13 gusht 2019 Në ora: 13:16
Foto ilustrim

Në fshatin Buçimas të Pogradecit është grabitur një banesë.

Në orët e para të mëngjesit, persona të paidentifikuar kanë hyrë në banesën e shtetasit V.G (pranë së cilës ndodhet edhe një karburant në pronësi të tij) dhe kanë marrë një kasafortë me një sasi lekësh, bizhuteri dhe një armë gjahu të poseduar me leje nga ky shtetas.

Grupi hetimor në vendngjarje po punon për identifikimin/kapjen e autorëve, si edhe zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat