Arrestohet një person në Prishtinë, sulmoi policët gjatë kryerjes së detyrës - Bota Sot
Arrestohet një person në Prishtinë, sulmoi policët gjatë kryerjes së detyrës

Kronikë e zezë

Arrestohet një person në Prishtinë, sulmoi policët gjatë kryerjes së detyrës

Më: 22 shtator 2019 Në ora: 19:01
Ilustrim

Sot është arrestuar një person në Prishtinë, pasi që i njëjti ka kryer sulm fizik ndaj policëve deri sa këta të fundit ishin duke kryer detyrën e tyre. Sipas Policisë rasti ka ndodhur rreth orës 16:00 në rrugën “Qamil Hoxha” .

“Rreth orës 16:00, policia ka arrestuar një person për sulm ndaj personit zyrtar në kryerje të detyrës zyrtare. Fillimisht i dyshuari nuk i është bindur urdhërave të policisë, të cilët ishin në kryerje të detyrës zyrtare, dhe më pas ka sulmuar fizikisht zyrtarët në fjalë”, ka deklaruar në Policinë e Kosovës.

Policia ka treguar se situata është futur shpejtë nën kontroll dhe dyshuari është arrestuar. I arrestuari aktualisht po intervistohet në stacionin policor.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...