Aksident zingjiror “Te plepat” në Prishtinë

Kronikë e zezë

Aksident zingjiror “Te plepat” në Prishtinë

Më: 4 nëntor 2019 Në ora: 21:58
Aksident

Një aksident i rrezkishëm ka ndodhur afër rrethit të ish-Gjykatës së Qarkut në Prishtinë.

Tre vetura janë aksidentuar njëra pas tjetërs ku shihet se secila prej tyre ka pësuar dëme materiale.

Në këto pamje të dërguara në redaksi shihen dëmet që janë shkaktuar nga aksidenti.

Vlen të përmendet se veturat e parkuara në shiritin për qarkullim skaj rrethit, shpesh herë hyjnë direkt në rreth dhe kjo përbën shkelje të dyfishtë, pasi që bllokojnë shiritin qarkullues në njërën anë si dhe hyjnë në rreth direkt prej korsisë, e që kjo e fundit lejon vetëm lëvizjen përpara të automjetit. 

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat