Pylltari preu dru në parkun nacional, arrestohet - Bota Sot
Pylltari preu dru në parkun nacional, arrestohet

Kronikë e zezë

Pylltari preu dru në parkun nacional, arrestohet

Më: 6 nëntor 2019 Në ora: 13:02
Foto ilustrim

Të martën në Vermicë është arrestuar një person pasi dyshohet se ka prerë dru në pyllin nacional

I arrestuari punonte si roje pylli në Vermicë, ndërkaq ka bërë prerjen e drunjve pa leje përkatëse në parkun nacional, gjë që është e ndaluar.

I dyshuari është intervistuar dhe me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat