Rasti tronditës, prindërit vranë dy fëmijët e tyre - Bota Sot
Rasti tronditës, prindërit vranë dy fëmijët e tyre

Kronikë e zezë

Rasti tronditës, prindërit vranë dy fëmijët e tyre

Nga: Bota sot Më: 12 nëntor 2019 Në ora: 22:23
Sarah Barrass dhe Brandon Machin

Një nënë dhe gjysmë vëllai i saj janë dënuar me burg të përjetshëm për vrasjen e dy djemve të tyre dhe përpjekjen për të vrarë katër fëmijët e tjerë që ata kishin përmes një marrëdhënie incesti, shkruan Daily Mail, përcjell Bota sot.

Sarah Barrass dhe gjysmë vëllai i saj Brandon Machin kishin gjashtë fëmijë së bashku, por u përpoqën t'i vrisnin të gjithë në vend se t'i dorëzonin të rinjtë në sistemin e kujdesit.

Dy djemtë më të mëdhenj të çiftit, Blake, 14 vjeç dhe Tristan, 13 vjeç, u gjetën të plagosur rëndë në shtretërit e tyre në shtëpi në Sheffield kur policia arriti në maj.

Ata ishin mbytur nga Barrass dhe Machin, ndërsa të tjerët ishin droguar dhe ishin mbajtur nën ujë në banjë, në një përpjekje të dukshme për t'i ndaluar ata të merreshin nën kujdes.

Pasi detajet e plota të këtij rasti tronditës u përshkruan në gjykatë sot, Barrass, dhe Machin u burgosën për të gjithë jetën dhe u urdhëruan të shërbenin të paktën 35 vjet pas hekurave. Ata do të jenë në vitet shtatëdhjetë, përpara se të aplikojnë për lirimin me kusht.

Një nga fëmijët e mbijetuar u tha punonjësve social se ata ishin 'të shqetësuar se do të bëheshin vrasës kur të ishin më të rritur sepse kjo është ajo që bëri nëna e tij dhe Brandon' dhe shtoi se ata donin që prindërit e tyre të shkonin në burg për '300 vjet'.

Gjykata dëgjoi se dy vrasësit kishin ardhur nga një familje jofunksionale dhe Machin vetë ishte kujdesur kur ishte 14 vjeç.

Dyshja filluan një marrëdhënie seksuale kur ai doli nga kujdesi dhe ata u takuan.

Shërbimet sociale ishin përfshirë me familjen e tyre në vitet 1990 dhe shqetësimet ishin ngritur rreth marrëdhënies seksuale të tyre.

Në gjykatë u tha se ata kishin bërë komplot për të vrarë fëmijët sepse Tristan ishte akuzuar për sulm seksual ndaj një fëmije më të vogël dhe Barrass kishte frikë se kjo do të bënte që fëmijët do të merreshin prej saj, shkruan Daily Mail, përcjell Bota sot.

Në maj të këtij viti, ata rrëmbyen Blake dhe Tristan, me Machin duke e mbytur Blake ndërsa Barrass mbyti Tristanin, duke përdorur një kordon fustanesh.

Më pas dyshja shkëmbyen viktimat dhe vendosën kova të zeza mbi kokë 'për tu siguruar'.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat