Gjashtë të lënduar në një aksident trafiku në Vushtrri - Bota Sot
Gjashtë të lënduar në një aksident trafiku në Vushtrri

Kronikë e zezë

Gjashtë të lënduar në një aksident trafiku në Vushtrri

Më: 14 nëntor 2019 Në ora: 09:48
Foto ilustrim

Gjashtë persona janë lënduar një aksident trafiku që ka ndodhur gjatë ditës së djeshme në Vushtrri.

Sipas Policisë së Kosovës, aksidenti ka ndodhur si shkak i goditjes së një veture me një kombi.

“Raportohet se ka ndodhur aksident trafiku në mes të një veture dhe një kombi. Si pasojë e aksidentit lëndime trupore kanë pësuar gjashtë persona K-Shqiptarë dhe të njëjtit dërgohen për tretman mjekësor ne Spitalin e Mitrovicës”, thotë Policia e Kosovës.

Totali i aksidenteve që kanë ndodhur në 24 –orëshin e fundit sipas policisë është 42, ku 10 prej tyre kane përfunduar me të lënduar, ndërsa 32 me dëme materiale.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat