Kamioni përplas makinën me dy shqiptarë në Greqi, vdes njëri - Bota Sot
Kamioni përplas makinën me dy shqiptarë në Greqi, vdes njëri

Kronikë e zezë

Kamioni përplas makinën me dy shqiptarë në Greqi, vdes njëri

Më: 22 nëntor 2019 Në ora: 20:13
Pamje nga aksidenti

Një shqiptar ka humbur jetën dhe një tjetër është plagosur në një aksident të rëndë në Greqi.

Siç bën me dije policia helene, aksidenti automobilistik, që i mori jetën një 49-vjeçari, emri i të cilit nuk bëhet i ditur ndodhi sot (22 nëntor) rreth orës 04:45 të mëngjesit në autostradën e vjetër Thebës-Livadia.

Dy shqiptarët po udhëtonin me një Mercedes-Benz kur u përplasen me një kamion. Përplasja ishte fatale për shoferin që vdiq menjëherë pas plagëve të marra.

Policia arrestoi shoferin 60-vjeçar të kamionit që shkaktoi aksidentin me pasojë vdekje.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat