Shtetasja e Serbisë sulmohet nga një serb në veri të Mitrovicës - Bota Sot
Shtetasja e Serbisë sulmohet nga një serb në veri të Mitrovicës

Kronikë e zezë

Shtetasja e Serbisë sulmohet nga një serb në veri të Mitrovicës

Më: 5 dhjetor 2019 Në ora: 09:23
Ilustrim

Një shtetase e Serbisë ka raportuar në polici se është sulmuar fizikisht me ndonjë mjet të mprehtë nga një serb në rrugën e “Lirisë” në Mitrovicë.

Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë policore dhe kanë arrestuar të dyshuarin nga i cili janë konfiskuar një thikë dhe një palë gërshërë që dyshohet se janë përdorur në rast.

Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje për 48 orë, rasti vazhdon të hetohet.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat