1944 aksidente trafiku për 24 orë, 1 me fatalitet - Bota Sot
1944 aksidente trafiku për 24 orë, 1 me fatalitet

Kronikë e zezë

1944 aksidente trafiku për 24 orë, 1 me fatalitet

Më: 7 dhjetor 2019 Në ora: 12:49
Ilustrim

Policia e Kosovës ka publikuar statistikat e përgjithshme për aksidentet, arrestimet dhe gjobat e shqiptuara në trafik gjatë 24 orëve të fundit.

Sipas policisë, vetëm gjatë ditës së premte kanë ndodhur 44 aksidente komunikacioni.

Një aksident me fatalitet, 10 me të lënduar dhe 33 tjera vetëm më dëme materiale.

Polica e Kosovës sa i përket shkeljeve të rregullave në trafik ka shqiptuar gjithsej 1 mijë e 313 tiketa trafiku.

Image

Ndërsa, për vepra të ndryshme penale policia ka arrestuar 21 persona, ku 8 prej tyre janë dërguar në mbajtje dhe 3 në vuajtje të dënimit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat